Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

28 marca w naszej szkole zorganizowany został Dzień Języków Obcych.

Była to dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury – bardziej zrozumiałe.

W przygotowanie obchodów tego dnia w naszej szkole zaangażowani zostali wszyscy uczniowie i wychowawcy.

Uczniowie klas 1-8 wybrali i zaprezentowali krótki program artystyczny o danym kraju. Pomysłowość i kreatywność uczniów pod okiem wychowawców nie miała granic. Pokazali przepiękne występy obfitujące nie tylko w krótkie informacje o danym państwie, tradycyjne stroje, znane postaci, ale także tańce, muzykę czy jedzenie, którego można było spróbować, napić się tradycyjnej angielskiej herbatki a nawet nauczyć się jeść pałeczkami.

kl.1 – Francja

kl.2 – Meksyk

kl.3 – Włochy

kl.4- Wielka Brytania

kl.5- Niemcy

kl.6 – Stany Zjednoczone

kl.7 – Chiny

  1. 8 – Brazylia

Poza tym na drzwiach każdej klasy zawisły tablice informacyjne dotyczące języków z całego świata, przez co uczniowie mogli zapoznać się z różnymi ciekawostkami, poszerzyć swoją wiedzę, a także nauczyć się kilku zwrotów w języku obcym.

Uczniowie klas 1-8 wzięli również udział w różnorodnych konkursach, zabawach i poszerzyli swoją wiedzę na temat języków z całego świata a pracując w grupach uczyli się współpracy i współdziałania, a zdrowa rywalizacja wpłynęła na nich niezwykle motywująco.

Impreza spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, uczniowie bardzo chętnie podejmowali wszystkie wyzwania, które na pewno pozytywnie zmotywowały ich do nauki języków obcych oraz poszerzyły wiedzę o krajach i językach. /A.Kiwior, L.Lazarowicz

 

Ostatnio dodane: