Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Wycieczka do Krakowa

Dnia  27 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Niwce zagościli ww1 Krakowie na wielkiej wystawie klocków LEGO. Wszystkim ta wycieczka sprawiła ogromną satysfakcję i radość. Na początek zostaliśmy zaproszeni  do wielkiej sali wypełnionej po brzegi różnymi rodzajami klocków lego, z których można było utworzyć dowolne budowle (zależne tylko od naszej wyobraźni). Ta część pobytu wzbudziła wielką przyjemność, spełnienie marzeń i uśmiech na twarzy.

Po zabawie przeszliśmy na wystawę,  gdzie zaprezentowane zostały: znane budowle, postacie, pojazdy czy sceny z filmów i wydarzeń historycznych. Dla dziewczynek klocki z serii Lego Friends, dla chłopów Lego Ninjago, Chima i Star Wars. Zobaczyliśmy najwyższego człowieka świata, makietę Titanica i 11 metrowy samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych Air Force One zbudowany z ponad miliona klocków lego.

Po tych atrakcjach został jeszcze czas na zakup pamiątek (oczywiście klocków lego i gadgetów z lego) po czym udaliśmy się w drogę powrotną. (T. Wałaszek)