Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Wycieczka do Bóbrki

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Bóbrki i Krosna. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Powstało ono na miejscu najstarszej w świecie, nadal czynnej kopalni ropy naftowej, założonej w 1854 roku, przez Ignacego Łukasiewicza – ojca polskiego i światowego przemysłu naftowego. Zwiedzając z przewodnikiem to Muzeum, uczniowie zobaczyli obiekty pochodzące jeszcze z czasów Ignacego Łukasiewicza.

Drugim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Tam uczniowie poznali historię tworzenia krośnieńskiego szkła i uczestniczyli w pokazie powstawania ze szkła świnki skarbonki.

Podczas warsztatów uczniowie malowali na szkle swoje obrazki i odbijali pieczęć.

Kolejnym punktem było zwiedzanie z panem przewodnik różnych ekspozycji prezentujących zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców, oraz użytkowe – wspaniałe przykłady najwyższego kunsztu wzornictwa użytkowego.

Zwiedzanie zakończyliśmy oglądaniem ekspozycji znajdujących się w piwnicach krośnieńskiego rynku.

Dla wszystkich uczestników wycieczki był to dzień pełen nowych doświadczeń, wiedzy i niezapomnianych wrażeń./ Iwona Szczucińska-Woźniak