Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Witamy wiosnę z uśmiechem!!!

We wtorek, 21 marca zawitała do nas kalendarzowa wiosna. Jest to najpiękniejsza pora roku, dlatego też Pierwszy Dzień Wiosny jest obchodzony bardzo radośnie i oczekują go wszyscy, ci mali i duzi. Jak co roku dzień ten należał do Samorządu Uczniowskiego, który zorganizował szereg zajęć uprzyjemniających nam powitanie wiosny.

Konkurs „Mam talent”  ponownie pokazał nam jak wiele talentów tkwi w każdym z nas. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich klas, a także grup przedszkolnych. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych i zaprezentowali wiele różnych talentów i umiejętności. Mieliśmy okazję usłyszeć piosenki, poezję, zobaczyć prace plastyczne, pokazy matematyczne, podziwiać układy taneczne i grę na instrumencie.

Oto wyniki:

Grupa przedszkolna:

I miejsce – Kamila Kądziela, grupa (Sówek mądrych główek) – marchewkowa piosenka,

II miejsce – Szymon Malik, grupa (Pszczółek) – pokaz matematyczny,

III miejsce – Hubert Małochleb, grupa (Pszczółek) – piosenka.

Grupa szkolna:

I miejsce – Dominik Cichoń, klasa III – układ taneczny,

II miejsce – Karolina Chojna, klasa VI – układanie kostki Rubika,

III miejsce – Arkadiusz Kukułka, klasa VI – gra na pianinie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Po konkursie talentów,  przedszkolaki i uczniowie klas I-II udali się na spacer w poszukiwaniu wiosny, natomiast uczniowie klas starszych przystąpili do konkursu pt. „Lirycs Training”. Lirycs Training to platforma językowa, dzięki której można podszkolić swoje umiejętności z języka angielskiego, jednocześnie słuchając najnowszej muzyki i dobrze się przy tym bawić. Zasady gry polegają na tym, aby uzupełnić tekst piosenek. Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. W zabawie brały udział klasy III-VI. Każdą klasę reprezentowały pary uczestników.

Mistrzami „Lirycs Training” zostali uczniowie klasy IV: Adam Cichoń i Mateusz Gajowy, drugie miejsce przypadło Arkadiuszowi Czerneckiemu i Konradowi Wierzbickiemu z klasy VI a trzecie miejsce zajęły uczennice klasy V Łucja Baj i Nikola Pawłowicz. Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach. (A.Kiwior-Główczyk)