Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Wigilia klasowa i wspólne kolędowanie

Grudzień to miesiąc świątecznych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. W naszej szkole – 17 grudnia był tym wyjątkowym dniem. Uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli do wspólnego posiłku, w świątecznie udekorowanych salach i przy pięknie ubranych choinkach. Tradycyjnie na stole przykrytym obrusem, znajdowało się sianko, opłatki, świece oraz wiele smakołyków. Uczniowie dzielili się opłatkiem i składali pełne serdeczności życzenia.

Po wigiliach klasowych spędzonych w magicznej, świątecznej atmosferze, uczniowie wraz z nauczycielami udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się wesołe, wspólne kolędowanie. Najpierw, kolejno każda z klas zaśpiewała wybraną wcześniej kolędę lub pastorałkę. Uczniowie doskonale przygotowali się do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych. Wykazali się znajomością słów i melodii a także kreatywnością w tworzeniu choreografii. Szkoła rozbrzmiała dźwiękami najpiękniejszych kolęd i współczesnych pastorałek.

Po wystąpieniu wszystkich klas, swoje zdolności muzyczne przedstawił uczeń klasy IV – Michał Gacek, który zagrał na keyboardzie kolędę „Lulajże Jezuniu”. Koledzy, koleżanki i nauczyciele nagrodzili go gromkimi brawami. Następnie ogłoszono wyniki, zorganizowanego przez SU, konkursu na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną. Zaszczytne pierwsze miejsce zdobyła klasa I.

Tą wyjątkową uroczystość zakończyło wspólne kolędowanie i życzenia świąteczno-noworoczne złożone przez Panią Dyrektor. /A.Światłowska/