Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

21 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta Wieczornica Patriotyczna, aby uczcić 104. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotkanie rozpoczęliśmy uroczystym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Następnie uczniowie klasy 2 pod kierunkiem p. Małgorzaty Małochleb zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Połączenie dziecięcej wrażliwości, ich talentu i zaangażowania pozwoliło zaproszonym gościom przenieść się w czasy kiedy Polska upadała, walczyła i zwyciężała. Występ wzbudził wiele emocji wśród widzów i samych artystów, tym bardziej, iż był to ich sceniczny debiut w tak podniosłej uroczystości. Wieczornicę uświetniły pieśni patriotyczne w wykonaniu naszych solistów, wprowadzające widzów w klimat wydarzeń poprzedzających dzień odzyskania niepodległości. Zwieńczeniem programu artystycznego był widowiskowy taniec z flagą, który został nagrodzony przez widzów gromkimi brawami.

Ważną częścią wieczornicy było wspólnie odśpiewanie znanych utworów patriotycznych przygotowanych na tę okoliczność przez p. Zofię Juchno – Bąk. Pieśni patriotyczne są częścią naszej tożsamości narodowej, opowiadają o naszych dziejach, sławią bohaterów, krzepią ducha, nawiązują do wiary chrześcijańskiej zgodnie z tradycyjnymi wartościami: Bóg, Honor, Ojczyzna. Uczniowie wraz mieszkańcami zaśpiewali m.in. „Przybyli ułani pod okienko”, „Legiony”, „Piechota” , ,,Pierwsza Brygada”. Na wieczornicy swój talent wokalny zaprezentowała również Izabela Ciężadło – laureatka konkursu patriotycznego, która wykonała utwór ,,Rozkwitają pąki białych róż”.

Wieczornica to żywa lekcja historii, integrująca i łączącą pokolenia. Cieszymy się bardzo, iż stała się tradycją naszej szkoły i stanowi jeden z ważniejszych punktów w kalendarzu naszych uroczystości. Słowa uznania kierujemy przede wszystkim w stronę najmłodszych uczniów, którzy z tak ogromnym zaangażowaniem przygotowali tę jakże ważną lekcję patriotyzmu prezentując swoją postawą poczucie świadomości narodowej i szacunek wobec własnego państwa. Dziękujemy również rodzicom klasy 2 za wszelką pomoc i wsparcie. Szczególne słowa podziękowania należą się także p. Zosi Juchno – Bąk, która pomogła w przygotowaniu patriotycznej dekoracji, p. Łukaszowi Małochlebowi za oprawę muzyczną p. Antoniemu Kucie za wsparcie techniczne oraz p. Klaudynie Kochańczyk za piękne zdjęcia. /M.Małochleb

Ostatnio dodane: