Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Turniej FIFA 23

Zanim nadeszły rozstrzygnięcia w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, Samorząd Uczniowski podjął inicjatywę zorganizowania własnego turnieju w grze FIFA 23.

Do walki o zwycięstwo przystąpiło 9 uczniów z klasy 6 i 8, a gościnnie wystąpił też pan Szymon, dzięki czemu była parzysta liczba uczestników i można było przeprowadzić konkurencyjne zawody.

Na początku nastąpiło losowanie zespołów i grup, po czym zawodnicy przenieśli się do dwóch sal i toczyli pojedynki w grupie A i B. Awans do półfinałów zyskiwało 2 graczy z każdej grupy. Później zwycięzcy grali mecz o 1 miejsce, a przegranym zostawał mecz o 3 miejsce.

Najlepszym graczem okazał się Maciej Jasek grający Brazylią, który w finale pokonał sterującego Anglią Mateusza Ptaśnika. Trzecie miejsce przypadło panu Szymonowi dowodzącemu Polską, a czwartą lokatę uzyskał Szymon Malik, który grał Argentyną.

Najlepsi uczniowie zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez firmę Matsport – Sklep Sportowy i Nadruki za co serdecznie dziękujemy!

/Sz.Warias, M.Pająk