Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Szkoła w smerfowym lesie, czyli pasowanie na ucznia oraz Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Tego dnia wszystkie pierwszaki zamieniły się w Smerfy, a sala gimnastyczna stała się lasem, pośród którego pojawiły się ławki i tablica. I tak rozpoczęła się inscenizacja pt. „Wielki dylemat, czyli szkoła w smerfowym lesie”.

Dzieci – Smerfy zaprezentowały się wspaniale. Z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w swoje role, pięknie recytowały i śpiewały. Na zakończenie występu Smerfy wypłynęły statkiem na poszukiwanie wiedzy, a po ich powrocie Papa Smerf stwierdził, że jego ukochane Smerfy to dzielne zuchy i na pewno każdy z nich podoła nauce.

Kiedy Smerfy zniknęły przemieniać się w prawdziwych pierwszaków, uczniowie starszych klas śpiewem i wierszem wyrazili swoim pedagogom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie z okazji przypadającego w tym dniu Święta Edukacji Narodowej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty, po czym przyszła pora na najważniejszy punkt programu. Pierwszaki ślubowały być dobrym uczniem, dobrze się uczyć, dbać o honor szkoły i klasy oraz służyć pomocą innym. Po złożeniu przysięgi kolejno podchodzili do stolika i tam pod okiem wychowawczyni, pieczętowali palcem kartę z tekstem ślubowania. Aktu pasowania dzieci na uczniów naszej szkoły dokonała Pani Dyrektor, gratulując im i życząc samych sukcesów.

Pierwszaki otrzymały dyplomy, medale, prezenty od rodziców oraz upominki od starszych kolegów. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. (K. Kochańczyk)