Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Świętujemy Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny, 21.03.2019 – dzień, na który wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem. Panował wiosenny luz, kolorowe stroje a dzwonki na lekcje nie obowiązywały. 

Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od warsztatów z cyklu „ Abecadło dobrych manier”. Następnie uczestniczyliśmy w comiesięcznym spotkaniu z muzyką. Tym razem tematem zajęć była „Muzyka Świata”.  Po tej pełnej wrażeń lekcji, wszyscy chętni uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności i umiejętności w Szkolnym Konkursie „Mam Talent” zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski.  Wśród nich znaleźli się miłośnicy śpiewu, tańca, prac plastycznych oraz kostki Rubika. Występy uczniów wzbudziły wiele emocji. Jury konkursu nie miało łatwego zadania. Po burzliwej naradzie zapadł werdykt. W uatrakcyjnienie dnia włączyli się również wolontariusze  ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Wykorzystali oni zdobyte na ostatnim szkoleniu umiejętności malowania twarzy. 

Oto laureaci Szkolnego Konkursu „Mam talent”: I miejsce – Emilia i Szymon Malik (taniec), I miejsce – Dominik Cichoń ( układanie kostki Rubika), II miejsce – Kuba i Szymon Padło (taniec), II miejsce – Oliwia Czosnyka (śpiew), III miejsce – Joanna Wardzała (śpiew), III miejsce – Martyna Kozioł (śpiew).

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy! (A.Światłowska)

Ostatnio dodane: