Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Sukces naszych uczniów – I i III miejsce w The Voice of Zdrochec

Pierwszego grudnia bieżącego roku w Domu Ludowym w Marcinkowicach odbył się Gminny konkurs muzyczny „The Voice of Zdrochec”. Uczestnicy konkursu prezentowali utwór w języku angielskim, oceniane były zarówno walory artystyczne jak i poprawność językowa wokalisty. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe – uczniowie klas I-III oraz IV-VII. Każdą szkołę z naszej gminny reprezentowało dwóch uczniów, Szkołę Podstawową w Niwce reprezentowali Hubert Małochleb z klasy I i Mateusz Gajowy z klasy V.

Jako pierwszy wystąpił Mateusz Gajowy z utworem zespołu One Republic „Apologise”. Mateusz nie tylko bezbłędnie zaśpiewał piosenkę, jako jedyny ze wszystkich uczestników nie korzystał z podkładu muzycznego, zagrał go na keyboardzie. Można śmiało powiedzieć, że jego występ zrobił na wszystkich ogromne wrażenie, Mateusz natomiast zebrał wiele gratulacji nie tylko od publiczności, ale również od Jury konkursu.

Występ Huberta Małochleba zdecydowanie można określić słowem brawurowy. Hubert zaprezentował piosenkę One Direction „What makes you beautiful”. Pomimo faktu, iż był on najmłodszym uczestnikiem konkursu nie tylko wspaniale zaśpiewał, ale również zaprezentował krótki układ taneczny. Ogłaszając wyniki konkursu Pan Burmistrz Zbigniew Mączka podsumował występ Huberta jako idealny, dodał również, że uzyskał on maksymalną ilość punktów, w każdej z ocenianych kategorii.

Podsumowując, w konkursie „The Voice of Zdrochec”  brało udział 14 zawodników reprezentujących wszystkie szkoły naszej gminy.

Hubert Małochleb zdobył I miejsce w kategorii uczniów młodszych.

Mateusz Gajowy uzyskał III miejsce wśród uczniów klas starszych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu, odwagi i przebojowości, natomiast aby podsumować występ reprezentantów naszej szkoły, myślę, że można śmiało użyć stwierdzenia, iż szturmem zdobyli „The Voice of Zdrochec. (A. Kiwior-Główczyk)