Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Sukces Anny Patulskiej w II Gminnym Konkursie Mitologicznym!

W dniu 25 maja 2017 r. w Biskupicach Radłowskich odbyła się druga już edycja konkursu pt. „Z mitologią za pan brat”. W tym roku naszą szkołę reprezentowały: Anna Patulska, Martyna Siwiak oraz Aleksandra Żmuda, które wyłonione zostały po eliminacjach na szczeblu szkolnym.

Po wnikliwym zgłębianiu wiedzy dotyczących greckich bogów i herosów pod okiem p. Karoliny i p. Małgorzaty nasza szkoła wraz z czterema pozostałymi z terenu naszej gminy przystąpiła do rywalizacji. Uczniowskie zmagania składające się z trzech części: testu wiedzy mitologicznej, prezentacji stroju oraz ustnych odpowiedzi na wylosowane pytania, ostatecznie wyłoniły zwycięską trójkę, w której I miejsce zdobyła nasza uczennica – Anna! Warto zaznaczyć, że podobnie jak i w tamtym roku, poziom wiedzy i kreatywności uczestników był niezwykle wysoki, dlatego też walka o podium była ciekawa i bardzo emocjonująca. Ponadto organizatorzy konkursu zadbali również o chwilę uśmiechu poprzez wspólną naukę tzw. zorby.  

Serdecznie gratulujemy Ani, ale również Martynie i Aleksandrze za wielki trud pracy włożony w przygotowanie się do konkursu. Miejmy nadzieję, że młodsi koleżanki i koledzy również z wielką pasją i zapałem będą okrywać tajniki greckiej mitologii. (K. Jasek)