Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Dzięki współpracy z Centrum Dietetycznym Naturhouse Dąbrowa Tarnowska oraz uprzejmości pani dietetyk Anny Wiśniewskiej – Strzałki w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne, których tematem przewodnim była zdrowa dieta. Najmłodsi uczniowie z klas 1-3 podczas warsztatów dowiedzieli się, na czym polega zawód dietetyka, a następnie pracując w grupach zmierzyli się z kilkoma zadaniami. Pod czujnym okiem prowadzącej zaprojektowali swoje śniadaniówki, dbając o to, by znalazły się w nich tylko zdrowe produkty. Sporządzili też listę zakupów niezbędnych do przygotowania smacznego i zdrowego śniadania oraz rozwiązali tematyczne łamigłówki.
Uczniowie klas 4-8 wysłuchali prelekcji „Zmień złe nawyki na lepsze zamienniki”. W trakcie spotkania pani dietetyk uświadamiała uczniom, jak powinna wyglądać prawidłowo zbilansowana dieta oraz zachęcała ich, by w czasach łatwego dostępu do żywności wysoko przetworzonej dokonywali świadomych wyborów i sięgali po zdrowe produkty o właściwej zawartości poszczególnych składników odżywczych.
Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali materiały edukacyjne oraz proste przepisy na pyszne i zdrowe posiłki do samodzielnego przyrządzenia w domu. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia, poświęcony czas i przekazaną wiedzę. /J. Potępa/
Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i w budynku