Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

„Śniadanie daje moc”

Uczniowie klas I–III naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w projekcie „Śniadanie Daje Moc”. Przez kilka tygodni analizowali zasady zdrowego odżywiania, poznawali składniki znajdujące się w pokarmach i ich znaczenie dla prawidłowego rozwoju organizmu. Układanie zagadek i haseł,rozwiązywanie krzyżówek i rebusów, hodowanie roślin zielonych na parapecie okiennym oraz projektowanie fantazyjnych kanapek za pomocą technik plastycznych, to niektóre z działań wprowadzających  do tematu.

7 listopada, w Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania,  uczniowie przystąpili do przygotowania najważniejszego posiłku dnia, dającego energię  do nauki i zabawy. Każde z dzieci przygotowało propozycję śniadania w oparciu  o przyniesione  przez siebie składniki, uzupełniając produktami znajdującymi się we wspólnym bufecie. Różnorodność kolorów i smaków królujących na stole, zachęcała do kosztowania wszystkiego.

Przygotowując śniadanie, które „DAJE MOC”, nie zapomniano o higienie, estetyce i zasadach dobrego wychowania obowiązujących przy stole. Mamy nadzieję, że udział w programie przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych  i większej dbałości o spożywanie śniadania w domu i w szkole.