Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Tak brzmi główna idea ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”, do której po raz kolejny przystąpili uczniowie klas 0 – III. Nauczyciele wspólnie z uczniami omówili  reguły zdrowego odżywania oraz przypomnieli o zasadach zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków. Następnie wszyscy przystąpili do tworzenia smacznych i  kolorowych  kanapek. Na deser każdy mógł skosztować witamin zawartych w pysznych i zdrowych owocach. Pięknie udekorowany stół, zastawiony zdrowymi smakołykami, unoszące się aromaty i zapachy rozbudzały apetyt i zachęcały do poczęstunku. Dzieciom towarzyszyły również własnoręcznie wykonane rysunki warzyw i owoców oraz  transparenty zachęcające do przestrzegania zasad prawidłowego odżywiania.

Wspólne przygotowywanie posiłku okazało się świetną zabawą dla wszystkich uczniów, a ponadto okazją do pogłębienia wiedzy na temat istoty śniadań w diecie ucznia. Wierzymy, że udział w akcji wpłynie na utrwalenie właściwych nawyków żywieniowych i przyczyni się do większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole. (M.Małochleb)