Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Ślubowanie klasy I i Dzień Edukacji Narodowej

14 października był jednym z ważniejszych dni w edukacyjnej przygodzie pierwszoklasistów. Przygotowywały się do niego od dawna. Poznawały swoje prawa, obowiązki i zasady panujące w tym nowym dla nich miejscu jakim jest szkoła. Bardzo się starały, żeby być godnymi przyjęcia do braci uczniowskiej.

Wreszcie nadszedł ten moment. Wspierani przez starszych kolegów prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz odpowiadali na pytania dotyczące zachowania, bezpieczeństwa, ekologii i symboli narodowych. Po złożeniu przysięgi uczniowskiej na sztandar szkoły, nastąpił obrzęd pasowania.

Pani dyrektor Urszula Jackowska wielkim granatowym piórem nadała każdemu z kandydatów miano ucznia Szkoły Podstawowej w Niwce im. Św. Faustyny Kowalskiej i wręczyła pamiątkowe dyplomy. Uroczystość przebiegła w miłej i wesołej atmosferze. Zadbali o to również rodzice, którzy przygotowali pierwszoklasistom słodkie – i nie tylko – niespodzianki. O upominkach i ciepłych słowach na szkolną drogę nie zapomniał również  Samorząd Szkolny.

Ponieważ 14 października obchodzimy także  Dzień Edukacji Narodowej, uczniowie klasy szóstej, w krótkim programie artystycznym wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom i złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły, dołączając różę. Dopełnieniem tego pięknego dnia było zaproszenie przez Pana sołtysa Jana Miśtaka na pyszny tort.

Dziękujemy!

Ostatnio dodane: