Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

RUCH TO ZDROWIE

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Sportu. Uczniowie mogli odejść od szkolnych ławek, założyć sportowy strój i cieszyć się różnymi aktywnościami. Co działo się u nas w tym dniu?

Dzięki uprzejmości @smstarnow na boisku trening piłkarski przeprowadzili trenerzy Paweł Popiela i Krzysztof Niedbała wraz z drużyną U-16 Unii Tarnów. Akademia „Jaskółek” jest jedną z 43 szkółek juniorskich w całym kraju odznaczoną złotą gwiazdką certyfikacji PZPN, więc tym bardziej cieszymy się, że chłopcy z naszej szkoły mogli trenować pod okiem prawdziwych fachowców.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się jazda konna pod okiem instruktora pana Gorausa. Konie są świetnym towarzyszem człowieka, wykorzystywane są w hipoterapii, gdzie można połączyć więź ze zwierzęciem wraz z aktywnością ruchową.

Prawdziwą furorę robił Driftowóz, którego użyczyli państwo Kardasiowie. Wykorzystywany w zawodach driftowych samochód sprawiał niesamowite wrażenie z wyłączonym silnikiem, ale kiedy pan Marcin go włączał i dodawał gazu, powodował tym samym opadanie szczęk nie tylko wśród męskiej części naszej szkoły.

Pojawiły się oczywiście elementy rywalizacji indywidualnych i grupowych, jak choćby jazda na rowerze, hula hop, skakanie na skakance, odbijanie piłek czy przeciąganie liny. Jako, że dopisywała pogoda i w pewnym momencie zrobiło się naprawdę ciepło, o schłodzenie rozgrzanych głów zadbała straż pożarna, polewając wodą uczestników zabaw.

Dla pragnących spokojniejszych doznań czekał również kącik, który powstał we współpracy z Placówką Wsparcia Dziennego w Radłowie. Dzieci miały do dyspozycji klocki konstrukcyjne, gry kooperacyjne, edukacyjne, logiczne o różnym stopniu trudności dzięki czemu każdy znalazł coś dla siebie. Zajęcia pod nazwą „Wszystko gra – trening poznawczy z wykorzystaniem gier interakcyjnych” były częścią projektu „MANUFAKTURA DOBRYCH POMYSŁÓW – warsztaty rozwojowe dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem metod twórczych” realizowanego przez stowarzyszenie AMOS ze środków Fundacji PZU, którego nasza szkoła jest partnerem.

Dziękujemy też panu Antkowi, który zadbał o oprawę muzyczną w trakcie Dnia Sportu, a także Radzie Rodziców, która zapewniła uczniom wodę wraz ze słodkim poczęstunkiem. Sz.Warias