Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Projekt profilaktyczny NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA

Ostatnie dni roku szkolnego wykorzystujemy na wspólne wycieczki, spacery, pikniki integracyjne, korzystamy z licznych atrakcji i słonecznej pogody poza szkołą, nie zapominamy jednak o działaniach profilaktycznych, które mogą być szczególnie ważne przed udaniem się uczniów za zasłużony, wakacyjny odpoczynek . W ubiegłym tygodniu w Miejskim Centrum Kultury w Radłowie odbył się projekt profilaktyczny pod nazwą NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA, którego nasza szkoła była organizatorem. Na nasze zaproszenie odpowiedziały szkoły podstawowe z terenu gminy Radłów:

Zespół Szkół w Radłowie

Niepubliczna Szkoła w Przybysławicach

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Radłowskiej

Uczniowie klas 6, 7 oraz 8 wraz z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami w ramach wspomnianego projektu wzięli udział w 90 minutowym spotkaniu z dwójką przyjaciół, którzy tworzą zespół RYMcerze .Spotkanie składało się z dwóch części – refleksyjnej (opowiadania, historie) i dynamicznej (mini-koncert, interakcje z młodzieżą i konkursy). Raperzy wykorzystując niecodzienną formę przekazu, ostrzegali młodzież przed próbowaniem używek, zachęcali uczniów do bycia sobą, do odkrywania swoich talentów i rozwijania swoich pasji . Autentyczne życiowe historie opowiedziane językiem młodych ludzi, z odrobiną humoru, przeplatane twórczością muzyczną i interakcjami z młodzieżą okazały się strzałem w dziesiątkę . Na spotkaniu obecny był również Burmistrz Miasta i Gminy Radłów pan Zbigniew Mączka.

Realizując projekt, chcieliśmy wesprzeć działania profilaktyczno – wychowawcze podejmowane przez szkoły i uwrażliwić młodzież na współczesne problemy uzależnień wraz z ich konsekwencjami.

Wierzymy, że to niecodzienne i inspirujące spotkanie w którym mogliśmy uczestniczyć, realnie przyczyni się do zmniejszenia ryzyka sięgania przez młodzież po substancje psychoaktywne. Mamy nadzieję, że motywujące i pozytywne komunikaty jakie prowadzący kierowali ze sceny do uczniów, na długo pozostaną w ich pamięci i pomogą młodym ludziom w dokonywaniu mądrych wyborów życiowych . /J.Potępa/

RYMcerze [RMC]

Miasto i Gmina Radłów