Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

7 marca 2023 r. Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie zaprosił uczniów szkół powiatu tarnowskiego do wzięcia udziału w IX edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim. Celem konkursu było przybliżenie, popularyzacja i utrwalenie wiedzy o historii Polski XX wieku oraz postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży – w tegorocznej edycji wzięło w nim udział 420 uczniów z całego powiatu tarnowskiego. Uczestnicy rywalizowali w konkursie recytatorskim, mogli zaprezentować pracę plastyczną, przygotować prezentację multimedialną, a także rozwiązać test wiedzy o Marszałku.

Naszą placówkę w konkursie wiedzy reprezentowali uczniowie klasy ósmej: Oliwia Sozańska oraz Kacper Fudalej. Z dumą informujemy, że wśród finalistów konkursu znalazł się Kacper, który zdobył wyróżnienie w tej kategorii uzyskując 21 punktów na 27 możliwych. Oliwka była tuż za nim i również może pochwalić się świetnym wynikiem – uzyskała 20 punktów. Warto zaznaczyć, iż poziom konkursu był bardzo wysoki, do testu wiedzy przystąpiło ponad 50 uczestników i niejednokrotnie o wyższym miejscu decydowała różnica zaledwie jednego punktu, tym bardziej więc cieszą wysokie lokaty naszych uczniów oraz wyróżnienie Kacpra.

Obojgu serdecznie gratulujemy wspaniałego osiągnięcia, życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z rozwijania swojej pasji historycznej, a w przyszłości wielu inspiracji i pozytywnej energii do podejmowania nowych wyzwań w tej dziedzinie.

M.Małochleb