Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Pluszowy Miś w Przedszkolu

Wszystkie dzieci kochają misie, to jedna z najbardziej znanych  i ulubionych zabawek. A kto z nas dorosłych nie wraca pamięcią do pierwszego ukochanego misia?  Od ponad 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. To z nim dzielą się radościami i smutkami, jemu powierzają  największe tajemnice. On pocieszy, doda otuchy i do niego przytulają się, zasypiając. Jest przyjacielem zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebują, dlatego 25 listopada br. dzieci z naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom, w sposób bardzo przystępny, historii powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów – bohaterów literackich, filmowych i muzycznych- Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Koralgola; zachęcenie do poszanowania zabawek, wdrażanie do wypowiedzi na bliski dzieciom temat, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy przy muzyce.

Przedszkolaki przyniosły z domu swoją ulubioną maskotkę i zaprosiły ją do gimnastyki porannej, brały udział w opowieści ruchowej i innych zabawach kołowych i muzyczno – ruchowych, oglądały film z cyklu: „Kubuś Puchatek”, nie brakowało także ochoty do pląsów przy piosenkach o misiach. Każdy przedszkolak stał się wspaniałym misiem i smakował – „małe co nieco”, czyli ciasteczko Misia – Lubisia. Nie zabrakło też żywego misia, w którego postać wcieliła się jedna z wychowawczyń. Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor. Do domu dzieci zabrały wrażenia, dyplomy „Prawdziwego Przyjaciela Małego Misia” i kolorowanki o misiach. (R. Lorkiewicz)