Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Piknik rodzinny – podziękowanie

Piknik rodzinny promujący zdrowy styl życia, który rozpoczął się w sobotnie przedpołudnie 30 maja był uroczystością zorganizowaną pierwszy raz w naszej szkole i przedszkolu dla uczczenia Święta Mamy, Taty oraz  Dnia Dziecka.

Przedszkolacy i uczniowie  wraz ze swoimi Rodzicami zostali zaproszeni do niedawno otwartej sali gimnastycznej, gdzie czekało na nich moc atrakcji. Na początku dzieci  z przedszkola zaprezentowały swoim Rodzicom tańce i piosenki, w których dziękowały  i wyrażały jak ważnymi osobami w ich życiu są mama i tata. Następnie wystąpili uczniowie klas starszych ze swoim repertuarem.

Po występach i życzeniach przygotowane były konkursy, zabawy, konkurencje sportowe dla chętnych uczestników, ale wcześniej dzieci i dorośli wspaniale się bawili przy zumbie pod przewodnictwem zaproszonej instruktorki tego tańca.  Na podkreślenie  zasługuje fakt, że dźwięki zumby porwały na parkiet  całe rodziny.

Rodzice i dzieci chętnie walczyli podczas różnych zawodów. Wszyscy uczestnicy różnorodnych zabaw zostali nagrodzeni słodkimi i rzeczowymi nagrodami. Nie zabrakło również dowolnych zabaw i tańców. Niecodzienną atrakcją dla odważnych  maluchów była przejażdżka wierzchem na kucyku. Cała uroczystość przebiegła w sprzyjających warunkach pogodowych, w atmosferze radości i zadowolenia, o czym świadczyły uśmiechy widniejące na twarzach dzieci, jak i dorosłych. Jak na piknik przystało można było się posilić kiełbaską z grilla, poczęstować ciastkami i ugasić pragnienie napojami. Zabawom i konkursom towarzyszył zespół muzyczny Celebrance  naszych absolwentów Dominiki Kukułki oraz Jakuba Kuczka. Takie spotkania są bardzo ważne, sprzyjają bowiem integracji środowiska lokalnego oraz społeczności szkolnej i przedszkolnej.
Radzie Rodziców, wychowawcom i nauczycielom, p Januszowi Kuczkowi, p. Łukaszowi Małochleb za oprawę muzyczną , p. Agacie Turek, Marii Kuta za  podarowanie na ten dzień gadżetów  dla dzieci oraz piłek,  p. Magdalenie Łukasik – przedstawicielowi firmy Dalian Talent Poland za przekazane szkole  1000 zł, Sebastianowi Marcisz  za operowanie kamerą, a także  wszystkim zaangażowanym i pomocnym  przy zorganizowaniu i przeprowadzeniu uroczystości  składam  bardzo serdeczne podziękowania za chęć współpracy i włożony wkład pracy. (U. Jackowska)