Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Pasowanie na ucznia w I klasie

„Dzisiaj ważny dzień dla pierwszaków jest…” – takie między innymi słowa popłynęły z ust pierwszoklasistów podczas jednej z ważniejszych uroczystości szkolnych jaką ślubowanie i pasowanie na uczniów. Odbyła się ona w naszej szkole 14 października. Uczniowie klasy pierwszej przez wiele dni z pełnym zaangażowaniem przygotowywali się do tego szczególnego dnia, chcąc jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne w okolicznościowym programie. Odświętnie ubrani i podekscytowani bohaterowie dnia stanęli przed publicznością, aby zdać swój pierwszy ważny egzamin i otrzymać miano ucznia. Pierwszoklasiści zdali go celująco. Złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, po czym Pani Dyrektor Urszula Jackowska dokonała aktu pasowania na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki od rodziców i starszych kolegów. Po uroczystości pozowały do pamiątkowych zdjęć, a następnie udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez dumnych i wzruszonych rodziców. Zapewne ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

Ponieważ w tym dniu przypada także Święto Edukacji Narodowej, nie zabrakło ciepłych słów dla pedagogów i pracowników szkoły. Życzenia poprzedzone były humorystyczną scenką o pracy nauczycieli w wykonaniu uczniów klasy III.

 

Ostatnio dodane: