Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Pasowanie na pierwszoklasistów

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w kalendarzu imprez, dlatego w naszej szkole tradycyjnie łączymy go z Dniem Edukacji Narodowej, aby nadać mu odpowiednią rangę.

Do tego dnia uczniowie przygotowywali się kilka tygodni, pilnie doskonaląc swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Udowodnili, że potrafią sprostać wielu zadaniom i posiadają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, właściwego zachowania się oraz znają swój kraj. W świat obowiązków szkolnych wprowadzili ich przyjaciele ze świata zwierząt, wyposażając ich na tę niełatwą drogę w dobre rady i obdarowując  różnymi talentami niezbędnymi do zdobywania doskonałych wyników w nauce i funkcjonowania w szkolnej społeczności.

Po przedstawieniu  programu artystycznego nastąpiła najważniejsza chwila – uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie przez panią  dyrektor Urszulę Jackowską na pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej w Niwce. Wszystkie dzieci były bardzo skupione, wzruszone i pięknie prezentowały się w stroju galowym i uczniowskim birecie.

Dopełnieniem tej podniosłej chwili było wręczenie przez panią dyrektor pamiątkowych dyplomów. O drobnych upominkach dla najmłodszych kolegów nie zapomniał również Samorząd Szkolny.

Rodzice natomiast oprócz pięknych prezentów przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek.

W związku z przypadającym w tym dniu Świętem Edukacji, nie zabrakło życzeń, wierszy i piosenek dla nauczycieli i pracowników szkoły.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za uświetnienie tej uroczystości swoją obecnością, a uczniom klas starszych za zaangażowanie w jej przygotowanie.  (R. Kita)