Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Podsumowanie akcji „Odblaskowa Szkoła w Niwce”

W obecnym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”, ogłoszonego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty i Wojewódzką Komendę Policji w Krakowie. Aby promować wśród uczniów zasady bezpiecznego poruszania się po drogach zorganizowano wiele przedsięwzięć. Na początku roku szkolnego we wszystkich klasach szkoły podstawowej i przedszkolu zostały przeprowadzone prelekcje z udziałem policji. 

Do pobrania film: 

https://drive.google.com/file/d/0B9uKU2SU6exsZk9EV2F0MjFSTmM/view?usp=sharing

Dla klas starszych, których uczniowie posiadają karty rowerowe została zorganizowana wycieczka rowerowa do Zabawy pod pomnik upamiętniający ofiary wypadków drogowych oraz do „Dzikiego Boru”, gdzie dzieci miały zapewnioną rozrywkę w formie różnorodnych gier i zabaw.

Dla klas I-VII został ogłoszony konkurs plastyczny pt.  „Moja bezpieczna droga do szkoły” , natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w festynie zorganizowanym przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Dnia, 9 października uczniowie klasy VII wraz z policjantami z wydziału drogowego wzięli udział w akcji promującej odblaski i bezpieczne zachowanie się na jezdni, która została bezpośrednio skierowana do osób dorosłych i kierowców poruszających się trasą zlokalizowaną przy naszej szkole.

Kulminacyjna impreza odbyła się dzień później, tzn. 10 października. Ten dzień obfitował w wiele ciekawostek, niespodzianek i moc wrażeń. Nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych władz samorządowych. Swoją obecnością zaszczycił nas p. Marek Podraza – radny powiatu tarnowskiego. W pierwszej kolejności uczniowie przedstawili piękne odblaskowe kreacje występując na wybiegu szkolnym. Pokazali się najstarsi i najmłodsi. Za pomysły i ciekawe ubiory zostały rozdane nagrody. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny pt.  „Moja bezpieczna droga do szkoły”. Druga część odbyła się na zewnątrz budynku szkolnego i tutaj wielką niespodziankę dla uczniów zrobiła grupa Quad – Cross pod przewodnictwem pana Adriana Prosowicza, która dała niesamowity pokaz szkoły „ofraudowej” na quadach sportowych, przeprawowych i motocyklach crossowych. Najmłodsi mogli również podziwiać minicrossy czyli tzw: „pitbajki”.

Na koniec nastąpiła największa niespodzianka – malowanie wraku samochodu wycofanego z ruchu drogowego, który będzie brał udział w rajdzie z serii „Wrack- Race” – 22 października 2017 roku w Biskupicach Radłowskich. Oczywiście malowaniem zajęli się najlepsi fachowcy, czyli uczniowie całej szkoły. W efekcie finalny  wrak otrzymał nową wspaniałą odblaskową i oryginalną szatę promującą konkurs „Odblaskowa Szkoła”.

W najbliższych dniach zostanie również rozstrzygnięty konkurs na rymowankę związaną z Odblaskową Szkołą.

Szczególne podziękowania pragniemy skierować Panom: Kazimierzowi Rędzinie, który podarował samochód do malowania, panu Tomaszowi Szywali, który bezinteresownie użyczył lawety samochodowej i przetransportował samochód do malowania, panu Adrianowi Prosowiczowi, Wojciechowi Biedroniowi i Maciejowi Stec, grupie Quadowanie-Cross oraz wszystkim przybyłym gościom. (T.Wałaszek)