Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

ODBLASKOWA SZKOŁA !!!

Pierwsza połowa października za nami, a wraz z nią konkurs Odblaskowej Szkoły. W tym roku jest to już IX edycja, a nasza szkoła przygotowała bardzo ciekawą imprezę obfitującą w szereg atrakcji i przedsięwzięć oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. Impreza była niezwykle udana sprzyjała nam piękna pogoda – prawdziwa polska złota jesień, toteż zainteresowanie było bardzo duże.  Całość została podzielona na 2 dni: czwartek i piątek tj. 11 i 12 października.

W pierwszym dniu do szkoły zostali zaproszeni panowie policjanci: aspirant sztabowy Tomasz Marek, sierżant Mateusz Kawa, dzielnicowy Krzysztof Nowak, gość specjalny – bohater serii „złomowisko.pl”  emitowanej w Discovery Channel,  czyli sam kapitan Jawor, można powiedzieć najbardziej odblaskowy człowiek w Polsce w swoim charakterystycznym stroju z czapką kapitańską.  Kolejnym  gościem był Pan Kazimierz Rędzina organizator i inicjator serii wyścigów  Wrak Race Tarnów. Motto przewodnie odblaskowej szkoły dla szkoły w Niwce to nawiązanie do serii filmów „Szybcy i wściekli” ale oczywiście zmienione na „Widoczni i Bezpieczni”.O godz. 10.00 pani Dyrektor powitała gości specjalnych  wszystkich uczniów i nauczycieli zgromadzonych w sali gimnastycznej. Po powitaniu  głos zabrał aspirant sztabowy Wydziału Ruchu Drogowego pan Tomasz Marek, który w znakomity sposób przedstawił ideę Odblaskowej Szkoły i zagrożenia jakie mogą spotykać dzieci na ulicy. Po części zasadniczej zaproszeni goście, młodzież z klasy 7 i 8 oraz 2 jednostki policji  przeszli na drogę wojewódzką zlokalizowaną przy naszej szkole, gdzie odbyła się promocja Odblaskowej Szkoły dla kierowców podróżujących tą trasą.

Dzień kolejny to piękna  pogoda i szereg wspaniałych atrakcji oraz spotkań z gośćmi specjalnymi, przedstawicielami gminy, powiatu, radnymi, rodzicami, młodzieżą, seniorami i policją. Podobnie jak w pierwszym dniu całość rozpoczęła się o godz. 10.00 przemówieniem pani Dyrektor, krótkim przypomnieniem idei Odblaskowej Szkoły oraz powitaniem gości specjalnych z pierwszego dnia, którzy stawili się również w piątek. Do uzupełnienia listy gości specjalnych dołączyła jeszcze jedna gwiazda, która nadała swoją obecnością bardzo wysoki poziom naszej imprezie a mianowicie gościnnie: Wacław Cieślik czyli lider zespołu Disco Polo „KORDIAN”. Po powitaniu głos zabrali przedstawiciele policji, gdzie kilka ważnych informacji zostało skierowanych do seniorów, przedstawiciele rady powiatu, gminy oraz główna gwiazda czyli KORDIAN, który postanowił wspólnie ze wszystkimi obecnymi zaśpiewać swój największy hit czyli „Dziewczyna z gór”. Swoje 5 minut mieli również najmłodsi czyli przedszkolaki, którzy zaśpiewali odblaskowe piosenki o raz uczniowie szkoły podstawowej, którzy przygotowali krótką scenkę na temat bezpieczeństwa. Po części artystycznej i oficjalnej na wszystkich czekała niespodzianka na boisku sportowym. Z inicjatywy pani Dyrektor i koordynatora odblaskowej szkoły zostały zaproszone na ten konkurs osoby, które posiadają ekskluzywne i nietuzinkowe samochody. Goście dopisali i można było podziwiać takie samochody jak: Lamborghini (które zrobiło największe wrażenie na zaproszonych), Porshe Carrera, Ford Mustang w wersji cywilnej i GT, Pontiac Firebird, Porshe Cayene, BMW 7 Mpakiet,  Sportowa Mazda z silnikiem 500KM przygotowana do wyścigów driftowych, oraz zabytkowy Volkswagen Garbus. Obok powstała strefa Wrak Race Tarnów gdzie swojego wraka do pomalowania udostępnił Radłów Team, ale można było również dosiąść sportowego qada Yamaha YZF450 full crossa KTM sxf250 oraz hard enduro Honda Xr400.

Składamy serdeczne podziękowania osobom, które wsparły udział naszej szkoły w IX edycji  małopolskiego konkursu kuratoryjnego „Odblaskowa Szkoła”.

Należą do nich:  Marek Podraza, Janusz Kuczek, asp. sztab  Tomasz  Marek, sierż. sztab Paweł  Wróbel,  sierż. Mateusz Kawa, dzielnicowy Krzysztof Nowak, Monika Gajczewska, Aleksandra Przeklasa, Marta Kardaś, Magdalena Zeliaś, Bernadeta Kareta, Robert Kochańczyk, Mieczysław Kita, Adrian Prosowicz, Zbigniew Marcinkowski, Arthur Hallen, Krzysztof Kuklewicz, Marcin Hamelik, Łukasz Wnęk, Kazimierz Rędzina, Team Wrak Race Radłów, Rodzice uczniów oraz goście specjalni  Wacław Cieślik  lider zespołu Kordian Disco Polo a także Rafał Jawor  czyli kapitan  Jawor – śląski superbohater z serii złomowisko.pl  i legenda wyścigów Wrak Race.

Za rok zapraszamy na kolejną edycję!!!  (T. Wałaszek)