Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Niezwykli goście w naszej szkole

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji ustanowiony w 1995 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO.

Obchody tego święta sprzyjają podniesieniu świadomości i wrażliwości społecznej na zagrożenia, jakie niesie brak tolerancji.

Świętowanie tego dnia w naszej szkole odbyło się 28 listopada wraz z przybyciem pracowników i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlcu.

Wychowankowie placówki zaprezentowali uczniom program poświęcony tematowi  tolerancji oraz wzajemnej akceptacji i szacunku. Prezentacja wzbogacona pięknymi wierszami i utworami muzycznymi skłoniła widzów do głębokiej refleksji i zadumy.

Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na problemy osób niepełnosprawnych,
kształtowanie pozytywnej postawy wobec tych osób a także przełamywanie barier i lęku przed kontaktem z nimi.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali również wykładu przygotowanego przez panią psycholog Zuzannę Gucwa pod tytułem „Tolerancja – fakty i mity”.
Zwieńczeniem spotkania było obejrzenie krótkiego filmu, ukazującego codzienne zajęcia podopiecznych ośrodka oraz ich wzajemne relacje.

Chwile spędzone w tak miłym towarzystwie na długo zapiszą się w pamięci uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Niwce. (M.Szumlańska-Śliwa)