Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Mikołaj w przedszkolu – podwójna radość.

W tym roku dzieci z naszego przedszkola doznały podwójnej radości za sprawą Mikołaja, który nieoczekiwanie odwiedził przedszkole z samego rana w asyście Pana Burmistrza, obdarowując każde dziecko słodkim upominkiem. Mimo dużego zaskoczenia dzieci chętnie zaśpiewały i zatańczyły przed niespodziewanymi gośćmi. Po raz drugi dzielnie i cierpliwie czekały na Świętego Mikołaja w przystrojonej sali gimnastycznej. W charakterystycznych, czerwonych mikołajkowych czapeczkach dzieci chętnie zaprezentowały swoje umiejętności. Przedszkolaki wcześniej nauczyły się specjalnie na tę uroczystość wielu piosenek i wierszy, które dla Niego z radością przedstawiły. Obecni na uroczystości rodzice i goście z zachwytem obserwowali występy przedszkolaków, a na ich twarzach widać było radość i zadowolenie.
Każde dziecko otrzymało prezent od Mikołaja i mogło usiąść na kolanach, robiąc przy tym pamiątkowe zdjęcie. Dzieci pożegnały gościa wspólną zabawą w kółeczku i wraz ze złożeniem imieninowych życzeń odśpiewały „ 100 lat…”. Mikołaj obiecał, że odwiedzi nasze przedszkole w przyszłym roku.
Mikołaj nie zapomniał również o dzieciach szkolnych i nauczycielach, którym wręczył słodkie upominki oraz odtwarzacz CD, jak również chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i Mikołajowi za dostarczenie wielu niezapomnianych wrażeń. (R.Lorkiewicz)