Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego cz. II

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego. Corocznie jako szkoła chcemy zaakcentować to święto, toteż proponujemy naszym uczniom projekty, w których, ku uciesze polonistów, chętnie biorą udział.
W tym roku postawiliśmy na projekt pod nazwą „Pisarze wiecznie żywi”. Miał on na celu propagowanie świadomości na temat twórców, którzy są mistrzami słowa i najlepszymi z możliwych użytkownikami języka. Uczniowie mieli za zadanie wyszukać wśród zdjęć lub malunków takich pisarzy, w których mogliby się przeobrazić, następnie ucharakteryzować się i zrobić zdjęcie.
Szczerze powiedziawszy, nasi poloniści wzorem ubiegłych lat obiecywali sobie wiele w kwestii poziomu prac. Niemniej jednak po raz kolejny uczniowie wywołali u swych „psorów” olbrzymie zaskoczenie. Nadesłane zdjęcia przedstawiały fantastyczne efekty pracy młodzieży, która w wykonanie projektu włożyła ogrom serca i pokazała, że potrafi wspiąć się na wyżyny wyobraźni i kreatywności.
Wiemy, że w zabawę zaangażowane były niejednokrotnie całe rodziny – wraz z rodzeństwem i rodzicami. Z tego miejsca serdecznie gratulujemy i dziękujemy rodzicom naszych uczniów za trud włożony w promowanie języka ojczystego.
Informujemy również, że odbędzie się konkurs na najlepsze zdjęcia, a w rolę jury wcieli się całe grono pedagogiczne. Wyniki ogłoszone zostaną w czwartek na akademii podsumowującej obchody Dnia Języka Ojczystego.
/M. Małochleb, S. Warias/
Poniżej prezentujemy klip konkursowy. Dziękujemy panu Łukaszowi Małochlebowi za montaż filmu.