Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

KONKURS WIEDZY O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

1 marca 2022 r. Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie zaprosił uczniów szkół powiatu tarnowskiego do wzięcia udziału w VIII edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim. Celem konkursu było przybliżenie, popularyzacja i utrwalenie wiedzy o historii Polski XX wieku oraz postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego.
Naszą placówkę w konkursie wiedzy reprezentowali uczniowie klasy siódmej: Oliwia Sozańska oraz Antoni Białecki. Miło jest nam poinformować, że wśród finalistów konkursu znalazła się Oliwka, która zdobyła wyróżnienie w tej kategorii uzyskując 23 punkty na 27 możliwych. Antoś również może pochwalić się świetnym wynikiem – uzyskał 20 punktów.
Obojgu serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za zaangażowanie. Uczniowie włożyli wiele wysiłku w opanowanie obszernego i niełatwego materiału książkowego i poświęcili sporo czasu na jego utrwalenie zarówno w szkole, jak i w domu, a odniesiony sukces jest potwierdzeniem ich zdolności oraz wytrwałości w realizacji zamierzonych celów.
Mamy nadzieję, że udział w konkursie będzie stanowił zachętę do dalszego rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań w tym zakresie. (M.Małochleb)