Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI TADEUSZA KRYZI

 
22 marca br. w Woli Radłowskiej odbyła się V edycja Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Tadeusza Kryzi. Intencją organizatorów konkursu było budowanie poprzez poezję świadomości historyczno – literackiej młodych Polaków, a tym samym popularyzowanie twórczości wspomnianego poety – regionalnego bohatera, żołnierza polskiego powojennego podziemia niepodległościowego, aktywnie walczącego w czasie II wojny światowej, o którym – z racji głoszonych poglądów – mówiło się niewiele. Konkurs objęli honorowym patronatem: Instytut Pamięci Narodowej oddział w Krakowie, Marszałek Województwa Małopolskiego, Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie, Starosta Powiatu Tarnowskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Radłów, Prezes Firmy Witospol.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz był rozgrywany w trzech kategoriach: uczniowie klas IV-VI, uczniowie klas VII-VIII i uczniowie szkół średnich. Do konkursu zostało zgłoszonych ok. trzydziestu uczestników. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Emilia Malik z klasy VII oraz Hubert Małochleb – uczeń klasy V.
Po obradach Jury, uczniowie ZSP w Woli Radłowskiej przedstawili krótki, ale wzruszający i wartościowy spektakl dotyczący Żołnierzy Wyklętych. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się tego samego dnia. Jury miało nie lada problem w przyznaniu miejsc na podium, gdyż poziom recytacji wierszy był bardzo wysoki. Uczniowie zadziwiali doskonałym opanowaniem pamięciowym, czasami bardzo długich tekstów oraz ciekawą, bardzo dojrzałą, interpretacją wierszy.
Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż nasi uczniowie znaleźli się w gronie nagrodzonych i wyróżnionych uczestników. Emilka została wyróżniona za wiersz ,,Polaku”, natomiast Hubert zdobył 3 miejsce za interpretację utworu ,,Wiara”. Serdecznie gratulujemy naszym recytatorom i życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym ! /M. Małochleb/