Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Konkurs Piosenki Ekologicznej 2017

„ Nie wiedzieć dlaczego, ale jak sobie przedszkolaki o przyrodzie pośpiewają to łatwiej ich do ekologii przekonać”. Potwierdzenia tej tezy szukaliśmy na Konkursie Piosenki Ekologicznej 24 kwietnia 2017 pod hasłem „ Zielona Nutka” .

Głównym celem tego konkursu było szerzenie edukacji ekologicznej wśród najmłodszej części społeczeństwa, a także odkrywanie młodych talentów muzycznych.

Do udziału w konkursie zgłosiły się przedszkola z: Woli Radłowskiej, Biskupic Radłowskich, Pasieki  Otfinowskiej i ze Zdrochca. Łącznie z przedszkolakami z naszego przedszkola do konkursu przystąpiło 14 dzieci. Repertuar małych artystów był zróżnicowany. Chyba dokładna definicja „piosenki ekologicznej” nie była określona, ale można było się spodziewać , że ekologiczne utwory to utwory poświęcone przyrodzie, środowisku, porom roku, słoneczku, czy też zabawie na świeżym powietrzu i spędzaniu wolnego czasu w sposób zgodny z naturą. I takie te piosenki były. Zaśpiewane przez dzieci nabierały pięknego wydźwięku. Ale śpiew to nie wszystko. Ważna była oprawa w postaci strojów, w jakich przyszło stanąć młodym artystom. Stroje zapewne pieczołowicie przygotowywane były w domach z pomocą rodziców i w przedszkolu z pomocą pań wychowawczyń. Całość sprawiała wrażenie profesjonalnego festiwalu, w którym każdy wykonawca był osobno zapowiadany, oklaskiwany po zakończeniu swojego występu i obdarowany kolorowanką.

W składzie komisji, oceniającej występy, znaleźli się: Pani Barbara Marcinkowska,  Pan Rafał Traczyk, Pan Łukasz Burgieł . 

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu, jury wyłoniło zwycięzców w  kategoriach  3, 4-latki  i 5,6-latki.

Kategoria maluszków:

I miejsce – Lena Pochroń – Zdrochec                                                  

II miejsce – Joanna Wardzała – Niwka                                                

III miejsca – Roksana Gajczewska – Wola Radłowska i Hubert Kabat – Niwka

Kategoria starszaków:                                                                        

I miejsce  –  Maja Maćkiewicz – Zdrochec                                          

II miejsce  – Julia Małek – Pasieka Otfinowska                                

III miejsca – Julia Kądzielawa  – Wola Radłowska  i  Zuzanna Pajdo – Zdrochec

Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe. GRATULUJEMY! (R.Lorkiewicz)