Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

KONKURS „I WOJNA ŚWIATOWA NA ZIEMI TARNOWSKIEJ”

W dniu 8 listopada 2023 roku w Zespole Szkół w Radłowie odbył się finał Powiatowego Konkursu Historycznego ,,I wojna światowa na Ziemi Tarnowskiej” pod patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie. Odpowiednio wcześniej odbyły się eliminacje szkolne. Ostatecznie w rywalizacji wzięło udział 18 uczniów ze szkół powiatu tarnowskiego. Uczestnicy zmierzyli się z trudnym testem dotykającym wielu aspektów I wojny światowej, takich jak: przebieg i charakter działań wojennych na frontach I wojny światowej, koncepcje polskich ugrupowań politycznych, przykłady zaangażowania militarnego Polaków podczas wojny, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców powiatu tarnowskiego. Materiał był niezwykle obszerny i wykraczający poza podstawę programową. Naszą placówkę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Filip Ciężadło, Tomasz Drelicharz oraz Hubert Małochleb.

Nie od dziś wiadomo, że uczniowie naszej szkoły talent i wiedzę potrafią z determinacją przekuć w sukces. Tak też stało się i tym razem. Z wielką radością i dumą informujemy, iż nasza reprezentacja wykazała się bardzo szeroką wiedzą historyczną i sięgnęła po laury. Filip zdobył zaszczytne I miejsce, tuż za nim uplasował się Tomasz – II miejsce, natomiast Hubert zdobył wyróżnienie. Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali, która miała miejsce 10 listopada w Zespole Szkół w Radłowie.

Pasja historyczna i ogromna praca, jaką włożyli chłopcy w jak najlepsze przygotowanie się do poszczególnych etapów konkursu zostały nagrodzone! Sukces jest konsekwencją ich talentu, zaangażowania i determinacji. Serdecznie gratulujemy !

M.Małochleb