Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Kolędnicy Misyjni

Po Świętach Bożego Narodzenia, dnia 27. 12. 2014 r w naszej miejscowości odbyła się kolęda misyjna. Dzieci przebrane za: Maryję z Dzieciątkiem, Józefa, Anioła, Murzynka, Azjatę i Latynosa  ze specjalnie wyuczonymi tekstami udały się do rodzin,  aby ukazać potrzeby rówieśników w innych krajach,  oraz prosić o ofiarę i modlitwę  w ich intencji.  MA TOTO TI AMOLENGE – to znaczy: Dzieci, które płaczą, wam dziś polecamy – to hasło tegorocznego kolędowania.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego 06. 01. 2015 r w Kaplicy Parafialnej w Niwce Kolędnicy Misyjni podczas Mszy św.  włączyli się w liturgię, aby dziękować Panu Bogu za dar kolędowania polecając rodziny, które ich przyjęły. W kolędzie wzięło udział 18 uczniów i 3 rodziców, którzy czuwali nad bezpieczeństwem kolędników.

Zebrane ofiary pieniężne zostały przekazane do Wydziału Misyjnego przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i będą przekazane na kilka nowych i kontynuację starych projektów związanych z pracą misjonarzy wśród dzieci w Republice Środkowej Afryki, Kamerunie, Boliwii, Kazachstanie, Republice Konga oraz Indii w ramach funduszu PDMD.

Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za misyjne zaangażowanie w tak ważne dzieło.                                                                                                                 (Zofia Juchno – Bąk)  http://www.misje.diecezja.tarnow.pl