Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Kiermasz na rzecz Kubusia Białego

Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Niwce pragnie poinformować, że akcja charytatywna na rzecz Kubusia Białego została zakończona. Było to przedsięwzięcie o zasięgu gminnym, angażujące wiele osób, dlatego czujemy się w obowiązku zdać relację z tego wydarzenia.
Akcja zaczęła się już w czerwcu br., gdy wniosek naszej szkoły napisany w ramach akcji Korpusu Solidarności został zaakceptowany i przyznano nam 1000zł na wybrany cel charytatywny. Już wtedy wiedzieliśmy, że nasze wysiłki skierujemy na pomoc Kubusiowi Białemu – mieszkańcowi Woli Radłowskiej, podopiecznemu Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”.
 

Po wakacjach wzięliśmy się do pracy. Dzięki pieniądzom z Korpusu Solidarności zakupiliśmy materiały potrzebne do wykonania ozdób. Wystosowaliśmy zaproszenie do Klubu Seniora w Radłowie, które zostało przyjęte i mogliśmy przeprowadzić warsztaty. Wolontariusze podpatrywali od seniorów techniki ozdabiania pudełek, dzięki czemu przez kilka następnych dni mogli sami doskonalić swoje wytwory. Zapytaliśmy też rodziców uczniów naszej szkoły, czy ktoś byłby chętny wspomóc akcję własnym domowym wypiekiem. Odzew był niesamowity, bo aż 30 rodziców przyniosło ciasto na sprzedaż. Dzięki uprzejmości Gminy Radłów wypożyczyliśmy namiot i tak przygotowani mogliśmy w niedzielę z samego rana rozłożyć się na placu przy kościele w Radłowie.
Sprzedaż prowadziliśmy po dwóch mszach – tej o 8:30 i o 10:00. Dzięki wysiłkom Wolontariuszy i ludzi dobrej woli udało się sprzedać wszystko, co przygotowaliśmy. Sprzedaż ciast, pudełek i obrazów z mchu oraz wolne datki przełożyły się na kwotę 5878zł, która została już wpłacona na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” opiekującej się Kubusiem.
Niniejszym chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy w trakcie tej akcji:
– Wolontariuszom – za poświęcony czas, chęć niesienia pomocy i zaangażowanie,
– Rodzicom – za wsparcie akcji przeznaczeniem ciast do sprzedaży,
– Klubowi Seniora z Radłowa Klub Seniora w Radłowie – za przyjazd do naszej szkoły i przeprowadzenie warsztatów dla wolontariuszy,
– księdzu proboszczowi Andrzejowi Krajewskiemu Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Radłowie – za wyrażenie zgody na przeprowadzenie kiermaszu na terenie placu przy kościele i ogłoszeniu akcji w czasie ogłoszeń parafialnych,
– Gminie Radłów Miasto i Gmina Radłów– za wypożyczenie namiotu oraz pomoc w jego transporcie,
– nauczycielom i pracownikom szkoły: pani Klaudynie Kochańczyk, pani Marcie Pająk, pani Justynie Potępie, panu Antoniemu Kucie – za pomoc w trakcie trwania akcji. (A.Światłowska, S.Warias)