Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

II miejsce w Terenowym Omnibusie!

Wyjątkowym sprytem, zwinnością fizyczną, a przede wszystkim szeroką wiedzą z zakresu I i II wojny światowej wykazały się uczennice naszej szkoły w dniu 20 października br. Trzyosobowa drużyna w składzie: Martyna Siwiak, Aleksandra Ptaśnik oraz Karolina Chojna wzięła udział w trzeciej już edycji „Terenowego omnibusa” organizowanego przez Zespół Szkół w Zabawie, a który honorowy patronat objął kustosz Sanktuarium bł. Karoliny oraz Burmistrz miasta Radłowa Zbigniew Mączka.

Tegoroczny konkurs w niezwykle wyjątkowy sposób przybliżał uczniom naszej gminy dzieje miejscowości. Uczestnicy wcielający się w rolę odkrywców zdobywali wiadomości dotyczące tajnego nauczania na ziemi zabawskiej, życia kulturalnego miejscowości oraz postaci błogosławionej Karoliny. Dodatkowo – co okazało się nie lada wyzwaniem uczestnicy kierując się mapą odnajdywali określone obiekty w terenie, a nawet mierzyli obwód cmentarza wojskowego! Powodzeniem misji – obfitej w rywalizację, ale przede wszystkim w moc świetnej zabawy było przedstawienie dziennika z podróży.

Największą ilość punktów zdobyła grupa „Tropiciele”, a tuż za nimi uplasowała się grupa KKMO Niwka! Ta niezwykła lekcja historii motywująca do wykonania wszechstronnych działań w terenie dla wszystkich okazała się dostateczną motywacją do zdobywania wiedzy o jakże ciekawych – i co najważniejsze bliskim nam terenach naszej gminy. Nagrodzonym Szóstoklasistkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (K. Jasek)