Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

I Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Jesieni pt. „Jesienne Nutki”.

Dnia 19.11.2015r. w Zespole Szkół w Zabawie odbył się I Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Jesiennej „Jesienne Nutki”. Głównym celem tego konkursu było popularyzowanie piosenki przedszkolnej, prezentacja uzdolnień muzycznych przedszkolaków, rozbudzenie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej.
Do przeglądu zgłosiły się dzieci z pięciu placówek z gminy Radłów: Niwka, Radłów, Wola Radłowska, Zabawa i Pasieka Otfinowska.
Młodzi artyści wprowadzili nas w jesienny nastrój, prezentując swoje umiejętności wokalne. Swobodnie i urzekająco dodali do treści piosenek wymowne stroje i rekwizyty. Po zakończonej prezentacji utworów, w czasie obrad jury, dzieci wraz z opiekunami i rodzicami udali się na słodki poczęstunek.
Poziom konkursu komisja oceniła biorąc pod uwagę technikę wykonania, interpretację, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny wystąpienia i walory głosowe. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych;
I kategoria 3, 4 – latki, w której I miejsce zdobył duet z naszego przedszkola: Maja Molczyk i Patrycja Strojna. Było to pierwsze tego rodzaju przeżycie dla naszych Krasnoludków.
II kategoria 5,6 – latki, w której Wiktoria Dulian i Zuzanna Pobiegło z naszego przedszkola zostały między innymi wyróżnione.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zostały dodatkowo nagrodzone upominkami rzeczowymi. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów. (R.Lorkiewicz)