Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Dzień życzliwości

Chociaż w naszej szkole od zawsze panuje życzliwa atmosfera, to Dzień Życzliwości obchodziliśmy po raz pierwszy. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Ten dzień był okazją, by wspiąć się na wyżyny życzliwości i uprzejmości w otoczeniu wszechobecnej żółci, koloru optymizmu i radości. Na korytarzu zawisły wymowne plakaty oraz piękne „niezapominajki” w postaci kwiatów i latawców życzliwości przygotowane przez uczniów w domach (dziękujemy za pomoc rodzicom!). Podczas zajęć z informatyki uczniowie 3 i 4 klasy przygotowali ciekawe i barwne plakaty promujące słowa związane z tym dniem. Na lekcjach wychowawczych dzieci wysłuchały bajki „O ciepłym
i puchatym”. Pojawiło się również Drzewo Życzliwości i Pozdrowień, gdzie każdy mógł napisać coś miłego, swoje życzenie lub myśl. Chętnych nie brakowało. Ponadto w klasach odbyły się plebiscyty na Królową/Króla Życzliwości, czyli osobę uśmiechniętą, miłą, pomocną, szanującą innych. W poszczególnych klasach zostali nimi:
klasa I – Joanna Ciężadło
klasa II – Filip Bogusz
klasa III – Roksana Marzec
Zwycięzcom gratulujemy!
Na co dzień goniąc za różnymi sprawami, zdarza nam się zapominać o prostych, miłych gestach i zwykłym uśmiechu. A przecież, obdarowując życzliwością, sami doświadczamy przyjemności. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat, wróci do nas ze zdwojoną mocą. (K. Kochańczyk)
 
Prace uczniów do obejrzenia w galerii.