Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Dzień Życzliwości – 21 listopada

21 LISTOPADA – DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

W minioną środę nasza szkoła jak co roku włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Dzień ten ma przypominać jak ważne w codziennym życiu jest pozytywne nastawienie do świata i innych ludzi, a można to robić na wiele sposobów. Uczniowie i nauczyciele ubrani w żółte barwy z uśmiechem na twarzy przemierzali szkolne korytarze. Żółty to kolor radości i optymizmu nic więc dziwnego, że przyjazna atmosfera udzielała się każdemu.

Dzięki miłym akcentom, dzień ten obfitował w wiele pozytywnych emocji. W całej szkole, w łatwo dostępnych i widocznych miejscach pojawiły się karteczki z miłymi słowami, komplementami, które można było zerwać i podarować wybranej osobie. W tym dniu nie mogło zabraknąć tradycyjnych klasowych wyborów na króla bądź królową życzliwości.

W wyniku głosowania zaszczytny tytuł zdobyli uczniowie:

klasa 1 – Anielka Kijak

klasa 2 – Norbert Krzemiński

klasa 3 – Rozalka Kijak

klasa 4 – Kuba Padło

klasa 5 – Roksana Marzec

klasa 6 – Oliwier Krzemiński

klasa 7 – Filip Ciężadło

klasa 8 – Emilia Malik

Dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego – przewodnicząca Oliwia Sozańska oraz Patrycja Strojna przebrane w przytulne stroje na każdej przerwie „rozdawały” darmowe uściski, podnosząc poziom endorfin wśród całej społeczności szkolnej.

Klasy 1 – 3 wysłuchały bajki „O Ciepłym i Puchatym”, która niesie ze sobą bardzo wymowny przekaz, że tylko od nas samych zależy czym się ze sobą dzielimy, a to czym się dzielimy rośnie wypełniając nasze serca i myśli. Na tę okoliczność powstała także gazetka ścienna przedstawiająca przykłady życzliwych zachowań.

Na zakończenie został ogłoszony konkurs – uczniowie klas 4-8 mają za zadanie stworzyć listę „100 sposobów na to jak być życzliwym wobec siebie i innych”, a młodsze klasy 1-3 wykonają pracę plastyczną na ten sam temat. Zwycięzców poznamy i ogłosimy już niebawem!

Zachęcamy wszystkich do dzielenia się swoją pozytywną energią i praktykowania życzliwości każdego dnia! /J.Potępa, K. Kochańczyk/