Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

DZIEŃ WIOSNY

„Leci pliszka spod kamyczka:

– Jak się macie dzieci!

Już przybyła wiosna miła,

już słoneczko świeci!”

Wszyscy w szkole uwierzyliśmy w słowa Marii Konopnickiej, bo i sami wyczuwaliśmy w kościach nadchodzącą wiosnę. Coraz dłuższe i cieplejsze dni oraz zakreślane kolejne dni na kartach kalendarzy oznajmiały, że oto nadchodzi 21 marca – Dzień Wiosny.

Samorząd Uczniowski w tym roku przygotował ciekawe aktywności dla szkolnej społeczności. Najpierw odbył się przegląd „Mam Talent” dla klas 1-8. Uczniowie prezentowali to, co lubią robić i co sprawia im przyjemność, niejednokrotnie zadziwiając resztę szkoły swoimi zainteresowaniami. Wśród pokazów były m.in. tańce, śpiewy, gry na gitarze i skrzypcach, prezentacja rysunków, origami, własnych wierszy, układanie kostki Rubika czy występy komików.

Jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Postanowiono podzielić uczestników na dwie kategorie wiekowe: klas I-III oraz IV-VIII.

W grupie młodszych uczniów największe uznanie jury zdobyła Rozalia Kijak, która odczytywała pisane przez siebie wiersze. Drugie miejsce zajęła Zofia Wójcik grająca na skrzypcach (obie dziewczynki z klasy III), a trzecie miejsce przypadło Oliwii Hamielec (klasa I), która zaprezentowała układ taneczny.

Wśród starszych najlepszy okazał się Jan Liber (klasa VI). Zwycięzca „Mam talent” pokazywał wykonywane przez siebie urządzenia, takie jak wiatrak czy mysz komputerowa. Drugie miejsce zajęła Nadia Poręba (klasa V), która zaprezentowała origami. Ostatnią wyróżnioną była Asia Wardzała (klasa IV), która podzieliła się z resztą szkoły umiejętnością gry na gitarze.

Druga część zajęć również była fascynująca. Oliwia Sozańska – przewodnicząca szkoły – przygotowała zabawę „Familiada”. Wylosowała chętnych do dwóch drużyn, w skład w której wchodzili przedstawiciele klas IV-VIII, a następnie poprowadziła zawody. Zieloni wystąpili w składzie: Mateusz Koza, Patrycja Strojna, Hubert Małochleb, Filip Ciężadło oraz Kacper Makowiec. W drużynie Czerwonych prezentowali się: Kamila Kądziela, Michał Gacek, Olaf Burkiewicz, Kacper Sobota oraz Marcel Kluza. Ostatecznie lepsza okazał się drużyna Zielonych, która po ostatnim pytaniu ostatecznie zdobyła więcej punktów. Następnie odbyła się rozgrywka między nauczycielami a wolontariuszami. Mimo, iż dzień był wolny od zajęć dydaktycznych, to nauczyciele nie omieszkali dać lekcji swoim uczniom i zdecydowanie pokonali wolontariuszy, choć oczywiście najważniejsza była dobra zabawa i dużo uśmiechu.

(Sz.Warias, M.Pająk)