Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Dzień Patrona Szkoły

Dnia, 05.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona patronce św. Faustynie Kowalskiej. Z tej okazji o godz. 9.00 w kaplicy w Niwce odbyła się uroczysta Msza święta. Głównym celebransem był                 ks. Bogdan Mikołajczyk, a ks. Janusz Maziarka  – proboszcz parafii – wygłosił homilię w której zachęcał do naśladowania cnót św. Faustyny. 

Kolejnym punktem uroczystości była akademia w budynku sali gimnastycznej, gdzie uczniowie zaprezentowali się w programie artystycznym śpiewając piosenki i recytując wiersze własnego autorstwa, tym samym przypominając wszystkim kim była i jak wyglądało ziemskie posłannictwo naszej patronki.

W drugiej części mogliśmy wysłuchać świadectwa wyjątkowego gościa – siostry Marietty (Faustynki) ze Zgromadzenia Pana Jezusa Miłosiernego. Siostra w piękny sposób przedstawiła idę Kół Koronkowych i zachęcała  do ich tworzenia. Przypominając również słowa Pana Jezusa, który obiecał spełnić wszystkie prośby modlącym się koronką do Bożego Miłosierdzia, jeżeli będą zgodne z Jego wolą.Ostatnim punktem programu była projekcja filmu, który nawiązywał do zbliżającego się Dnia Papieskiego. Film przypomniał nam wizytę Papieża Jana Pawła II w Wadowicach, w rodzinnym mieście gdzie „wszystko się zaczęło…”.

Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała występującym uczniom               i przybyłym gościom oraz zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek – papieskie kremówki wprost z Wadowic. (Z.Juchno-Bąk)