Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, które obchodzimy 1 czerwca. Jest to dzień pełen radości, beztroski i zabawy dla wszystkich dzieci na całym świecie. Nasza szkoła również nie mogła odmówić sobie uczczenia tego wyjątkowego dnia!

Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole był pełen fantastycznych atrakcji i niezapomnianych chwil. Od samego rana uczniowie zostali przywitani przez uśmiechnięte nauczycieli i personel szkolny, którzy z wielkim entuzjazmem zaplanowali wiele niesamowitych aktywności.

Boisko szkolne zamieniło się w ogromny plac zabaw. Ze swoim sprzętem rozłożyła się grupa AIRSOFT POLIGON ARENA, która specjalizuje się w replikach broni. Panowie przeprowadzali szkolenia, a następnie czuwali nad próbami strzeleckimi uczniów i pracowników szkoły. Dostępny był również tor przeszkód, którego pokonania wymagało nie lada sprawności fizycznej.

Nieco dalej można było znaleźć prawdziwe skarby! Za pomocą wykrywacza metali chętni szukali ukrytych monet, ale zdarzały się również większe przedmioty. Chodzą słuchy, że nie wszystko zostało znalezione…

Na parkingu odbywały się tańce, między innymi popularna belgijka. Sporym zainteresowaniem cieszyły się działania Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna Oddział Tarnów. Przeprowadzali oni warsztaty z pomocy przedmedycznej, pokazywali wyposażenie karetki oraz opowiadali o swojej codziennej pracy.

Nie obyło się również bez strażaków, którzy corocznie odwiedzają naszą szkołę. W upalny dzień – taki jak dzisiaj – orzeźwiające prysznice są nieocenioną ulgą. Uczniowie chętnie chłodzili się, a także – tradycyjnie już – urządzali walki wodne.

Dzień Dziecka to nie tylko czas na zabawę, ale również refleksję. Warto pamiętać, że każde dziecko ma prawo do szczęśliwego i bezpiecznego dzieciństwa. W szkole staramy się tworzyć przyjazne i wsparcie środowisko, w którym każde dziecko może rozwijać swoje talenty i marzenia.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i wspólną organizację tego wyjątkowego dnia. Mamy nadzieję, że każde dziecko z naszej społeczności szkolnej spędziło ten Dzień Dziecka w sposób wyjątkowy i niezapomniany.

(Sz.Warias)

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria oraz na naszym profilu na Facebook’u.