Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

AKCJA DNI BEZ CUKRU

W ostatnich dniach na tablicy Samorządu Uczniowskiego zawisła gazetka stworzona we współpracy z panią Martą Pająk. Przedstawia ona ilość cukru w popularnych produktach, często uznawanych za zdrowe. Samorząd Szkolny taką prezentacją chce zwrócić uwagę naszą – konsumentów – na świadome dokonywanie wyborów w sklepie. Sprawdzajmy na opakowaniach ilość cukru zawartego w napojach, płatkach śniadaniowych, jogurtach czy ciasteczkach i wybierajmy te produkty, które tego cukru mają najmniej.
Światowa Organizacja Zdrowia zaleca ograniczenie spożywania cukru do około 50-60 gramów dziennie = około 20 kostek cukru. Tymczasem na naszej tablicy może zaobserwować, że przykładowa butelka 500ml coca coli zawiera w sobie aż 55 gramów cukru!
W związku z tym Samorząd Uczniowski w porozumieniu z panią Martą Pająk oraz panią Klaudyną Kochańczyk ogłasza dwa dni bez cukru. W poniedziałek i wtorek, tj. 30 i 31 maja zachęcamy do przynoszenia do szkoły produktów, które nie są słodzone – woda, owoce, warzywa. Powstrzymajmy się przed słodkimi napojami, cukierkami, słodyczami i innymi produktami pełnymi cukru.