ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych — klas 1–3 oraz klas 4–8. Zajęcia składały się z części teoretycznej i praktycznej. Uczniowie poznali podstawowe zasady reagowania w sytuacjach zagrożenia życia, a następnie mieli okazję przećwiczyć swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów pierwszej pomocy. Dzieci ćwiczyły m.in. wzywanie pomocy, sprawdzanie przytomności, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej oraz wykonywanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Celem zajęć było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności praktycznych uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a także zwiększenie ich świadomości i gotowości do reagowania w nagłych sytuacjach. Dzięki warsztatom uczniowie nabrali pewności siebie i przekonania, że każdy może uratować czyjeś życie! Zajęcia z pierwszej pomocy wpisały się również w działania naszej szkoły na rzecz promowania bezpieczeństwa – zarówno w szkole, jak i poza nią – w ramach Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej. Spotkanie było także doskonałą okazją do zacieśnienia współpracy z przedstawicielami służb medycznych i służby zdrowia. Dziękujemy prowadzącym – Karolinie i Szymonowi za ciekawe zajęcia, a naszym uczniom za zaangażowanie i odwagę w podejmowaniu wyzwań!

Podczas zajęć zaprezentowane i wykorzystane zostały fantomy zakupione do szkoły w ramach projektu „Małe ręce, wielka sprawa – fantom w szkole to podstawa!”

Na zakończenie pani Dyrektor wręczyła prowadzącym warsztaty spersonalizowane, pisemne podziękowania, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego skierowała do nich życzenia i słowa wdzięczności z okazji obchodzonego 13 października Dnia Ratownictwa Medycznego – jako iż jest to święto wszystkich osób zaangażowanych w niesienie pomocy i ratowanie życia ludzkiego.

OSP KSRG Szynwałd

Mini grant „Małe ręce, wielka sprawa – fantom w szkole to podstawa!” jest częścią realizacji Projektu Stworzeni by pomagać – podniesienie kompetencji społecznych gwarancją bezpieczeństwa sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030 NOWEFIO realizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Szynwałdzie

 

Ostatnio dodane: