Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

7 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA SPOTKANIE RODZICÓW Z DIETETYKIEM

Z uwagi na przypadające dziś – tj. 7 kwietnia – obchody Światowego Dnia Zdrowia, w bieżącym miesiącu w naszej szkole chcemy w sposób szczególny skoncentrować się na budowaniu postawy prozdrowotnej i promowaniu zdrowego stylu życia.
Działania profilaktyczne w pierwszej kolejności zostały skierowane do rodziców, którzy w poniedziałkowe popołudnie wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem. Do współpracy zaprosiliśmy specjalistę w zakresie żywienia oraz profilaktyki chorób żywieniowo-zależnych, panią Aleksandrę Zaczkiewicz z Razem Po Zdrowie. W trakcie godzinnej prelekcji rodzice nie tylko zgłębili wiedzę teoretyczną, ale uzyskali praktyczne porady, jak zadbać o utrzymanie prawidłowej wagi ciała u dziecka. Prowadzący podkreśliła, jak ważne jest regularne wykonywanie badań, omówiła kwestię zmiany rodzinnych i domowych nawyków żywieniowych, rolę słodyczy w codziennej diecie, wyjaśniła jak rozsądnie i skutecznie chronić dzieci przed nadwagą lub otyłością oraz poinformowała, kiedy konieczna jest specjalistyczna diagnoza i pomoc. Nie zabrakło również istotnego przekazu dotyczącego postawy samoakceptacji i budowania poczucia własnej wartości u dzieci.
Serdecznie dziękujemy Pani dietetyk za podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, a rodzicom za liczny i aktywny udział w spotkaniu.
Niebawem kolejne warsztaty z dietetykiem, w których wezmą udział uczniowie. /J.Potępa/
Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, ludzie stoją i w budynku