Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

AWANS NASZEGO UCZNIA DO III ETAPU OLIMPIADY LITERACKIEJ Z JĘZYKA POLSKIEGO

O tym, że nasi uczniowie chętnie startują w przeróżnych szkolnych konkursach z języka polskiego, wiemy nie od dziś. Dziś natomiast chcemy pochwalić ucznia, który zainteresowanie językiem polskim przekuł w duży sukces edukacyjny.

Hubert Małochleb (kl.7) właśnie dowiedział się, że uzyskał awans do III etapu Olimpiady Literackiej i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Co to oznacza? Krótko mówiąc – został finalistą ogólnopolskiej olimpiady językowej!

Jak przebiega droga do zostania finalistą olimpiady?

Najpierw trzeba przejść etap szkolny, który polega na napisaniu pracy pisemnej na podstawie przeczytanych kilku książek. Po pozytywnym zweryfikowaniu przez komisję okręgową następuje etap II, odbywający się w Krakowie. Ponownie trzeba napisać pracę, a także zdać test gramatyczny. Po zaliczeniu tych zadań otrzymuje się zaproszenie na etap ustny, gdzie rozmawia się z komisją o poetyce wylosowanych zagadnień. Punkty w II etapie są zliczane przez wszystkie okręgi w Polsce, po czym 170 najlepszych uczniów w kraju zostaje dopuszczonych do III etapu.

Serdecznie gratulujemy Hubertowi sukcesu. Mamy nadzieję, że da przykład młodszym kolegom i koleżankom – pracy i wytrwałości – i częściej będziemy mogli cieszyć się z tak ogromnych sukcesów naszych uczniów!

/Sz.Warias

Ostatnio dodane: