Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

WYCIECZKA KLASY II

W dniu 24 marca 2022r. uczniowie klasy drugiej wybrali się na wycieczkę edukacyjną. Pierwszym punktem programu była Ochotnicza Straż Pożarna w Radłowie. Dzięki życzliwości Pana komendanta Mieczysława Prosowicza  dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt gaśniczo – ratowniczy oraz poznać specyfikę trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Przypomniały sobie również zasady zachowania bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy oraz wypadku. Niebywałą atrakcją było zwiedzanie szatni i możliwości zobaczenia specjalistycznych kombinezonów strażackich, przymierzania hełmu oraz zobaczenia z bliska zjazdu strażaka do akcji po rurze.

Kolejnym miejscem, które odwiedzili była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Radłowie. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie przeglądali książki znajdujące się na półkach oraz podziwiali kolekcję wystruganych z drewna ptaków. Panie bibliotekarki pokazały jak wygląda karta czytelnicza i jakie są zasady wypożyczania książek. Uczniowie wysłuchali fragmentów kilku przygotowanych książek i wspólnie szukali odpowiedzi na ciekawe i zabawne pytania. Na zakończenie otrzymali upominki.

Zarówno pan komendant jak i panie z biblioteki otrzymali od uczniów własnoręcznie przygotowane laurki. Z pewnością spotkania te na długo zostaną w pamięci dzieci. /K.Kochańczyk/