Szkoła Podstawowa w Niwce k. Radłowa

Zawody sportowe naszych uczniów

Tenis stołowy
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w dniu 6.XI.2014 r. odbyły się indywidualne zawody na szczeblu gminnym w tenisa stołowego. Reprezentanci naszej szkoły zmierzyli się z uczniami Zespołu Szkół z Radłowa i Woli Radłowskiej. Do etapu półfinału powiatowego przeszło 4 najlepszych zawodników (4 dziewczyny i  4 chłopców). Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły Jakub Molczyk. Dnia 20.XI.2014 reprezentował on naszą gminę na zawodach półfinałowych plasując się w połowie stawki. Jakubowi i pozostałym uczniom życzymy dalszych sukcesów.

Halowa Piłka Nożna
Poniedziałek – 20.X.2014. Uczniowie klas IV-VI w składzie: Daniel Kukułka, Jakub Molczyk, Jakub Ogar, Wiktor Nowak, Konrad Kuczek i Jakub Jasek reprezentowali szkołę w gminnych zawodach halowej piłki nożnej, które odbyły się na hali sportowej w Radłowie. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn (Radłów, Wola Radłowska, Zabawa, Niwka, Biskupice Radłowskie, Przybysławice i Zdrochec). Mecze zostały rozegrane w dwóch grupach. W pierwszej fazie drużyna uplasowała się na drugim miejscu w grupie tuż przed Radłowem. Następnie po ciężkim boju z drużyną z Woli Radłowskiej i przegranej 2-0 nie udało się awansować do finału i ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce po bardzo dobrej grze z Zabawą. OBY TAK DALEJ !!!

Sparing Orlik Zabawa
Zgodnie z zapowiedzią po udanym występie na zawodach w halową piłkę nożną i wyeliminowaniu Zabawy tuż za podium, zostaliśmy zaproszeni na rewanż na dużym boisku (Orliku w Zabawie). Zagraliśmy dwie połowy po 30 min. Okazało się że na obcym terenie nie jest tak łatwo i Zabawianie mieli całkowitą dominację wygrywając całe spotkanie 7:2. Gospodarze dla uszanowania gości i poprawy humoru na koniec przy sztucznym oświetleniu zorganizowali meczyk 2x10min w składach mieszanych. Po świetnej zabawie wszyscy w znakomitych nastrojach zakończyliśmy mecz. Do NASTĘPNEGO !!! Ps. – w rundzie wiosennej odgryziemy się Zabawie na naszym boisku. (T.Wałaszek)